Noticias

Veredicto sorprendente en el caso de fraude en el fútbol

Banka müdürü Seçil Erzan, İstanbul’da altı sanıkla birlikte, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandıkları dava mahkemesinde mahkeme, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Seçil Erzan ve Ali Yörük’ün ise tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı 12 Ocak 2024 tarihine erteledi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Seçil Erzan ile birlikte bazı tutuklular bulundukları cezaevinden getirildi. Tutuksuz bazı sanıklar ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. Futbolcı Emre Çolak ve Buse Terim’in eşi Volkan Bahçekapılı olan kişiler de duruşmaya katıldı.

İddianameye göre, banka müdürü Seçil Erzan, yüksek getirili fona katılmaları için birçok kişiyi kandırdı. Şüphelilere, bankanın uluslararası bir fon olduğunu, her şeyin legal olduğunu, büyük isimlerin fon başında olduğunu ve 2-3 ayda yüzde 25 karla paralarının geri verileceğini söyleyerek kişilere yüklü miktarda para yatırmalarını sağladı.

Birçok futbolcu ve yakınlarının şikayeti üzerine banka müdürü Seçil Erzan ve diğer sanıklar hakkında soruşturma başlatıldı. Mahkeme, önceki tutuklu sanıklar Ali Yörük ve Nazlı Can’ın tahliyesine karar verdi ve Erzan ve Yörük’ün tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma 12 Ocak 2024 tarihine ertelendi.

ACM Cyprus

Esta Construction

Pools Plus Cyprus

Esta noticia fue tomada de esta fuente y eescrita por inteligencia artificial..

Publicaciones relacionadas

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Botón volver arriba